Podzemie pod vežami - živá expozícia pre verejnosť

Jaskyňa pre turistov


Medvedia štôlňa - staré banské dielo 
spristupnené pre verejnosť


miesto kde sa oplatí zastaviť.
Sprístupnená jaskyňa Zlá diera na území Prešovského okresu, pri obci Lipovce
Hudba podľa môjho gusta!
www.raftingadventure.sk

www.dobrodruh.sk

Już od 1989 r. firma Air-Sport  
dzięki swoim skrzydłom ułatwia adeptom latania poznanie piękna trzeciego wymiaru – powietrza
www.extreme-sports.lt
www.klubpratel.wz.cz
www.4d.sk
Jaskyniarsky klub Strážovské vrchy


Odporúcané stránky:
www.esperanto.sk
www.welzl.cz www.galeriaslovakia.sk
www.volny.cz/mongolia
www.vlasta.org
www.vanek.4d.skInzercia

Fotogalérie: 1:6 [6]
Strany: |< 1 [1]

50089 27.04.2009 , Foto z Grand Ferrandu
Marianna Jágerčiková 
    Dnes sme boli lyžovat miestnu jaskyniarsku raritu. V podstate ide o dve zerodované jaskyne, ktoré v minulosti určite tvorili jeden systém. Prvá priepasť má 105 m a druhá má okolo 50 m. Skvelá atmosféra! Tentoraz som predvídala publikáciu na sibir.sk a tak som pripravila komentáre k fotkám ;-)

    Sestra Marianka

50085 01.04.2009 , Fúra snehu, Massif du Dévoluy
Marianna Jágerčiková 
    Poriadna nádielka snehu na Liptove! Tak ste sa s bratom Petrom definitívne oddali lyžiarskemu mámeniu ? Ja Vám idem tiež poslať foto z miestnych (Francúzko) lyžiarskych a menej lyžiarskych výletov. Bude to trocha ale domiešané. Máme fúru snehu a skvelé podmienky. Pripájam foto z predminulotýždnovej (marec 2009) lyžovačky. Posledný víkend pršalo-snežilo, tak sme sa po roku venovali jarnému upratovaniu ...

    Sestra Marianka

50069 25.11.2008 , Novembrové lyžovanie
Marianna Jágerčiková 
   Nazdar bratia,

   ani chýru ani slychu od Vás, to Vás tak ženy mordujú? Nechám túto zapeklitú tému ...    Posielam Vám foto z tejto nedeľnej lyžovačky. Aby som to nejak dala to kontextu, tak za to, že som Maťovi navarila večeru mi sľúbil grosso-modo dve veci. Tá druhá bola, že pôjdeme ráno lyžovať. Budík zvoní o 7 hod, ale Maťo sa z fleku rozhodol, že bude radšej spať. A tak sa idem lyžovať sama.
   Najsamprv som zmenila lyžiarsky cieľ (z ekolo presvedčenia nejazdit sama na aute keď nemusím) a vybrala sa na kopec nad dedinou. Vzhľadom na to, že v predošlý deň fúkal silný severný vietor, južné svahy mali nafúkaný prašan na stvrdnutom podklade - skrátka ideálne podmienky. Koniec koncov som bola spokojná, že som zmenila pôvodný plán kvoli tomu, že Maťo nevstal a on bol tiež spokojný, že nevstal.

   S pozdravom Mariša

50066 03.11.2008 , Lyžovanie v jaskyni
Marianna Jágerčiková 
    Nazdar chlani!

    Navrhujem novú techniku výskumu v Macedónsku - na prekonávanie snehových kuželov - lyže. V sobotu sme boli s Martinkom a naším vedúcim z La Neyrette - Laurentom v priepasti Chouroum de la Parza, v tej istej kde sme boli s ocinom v auguste testovať laná a pomôcky (a prepínanie cez kotvenie pre členov Speleo Detva). Tentoraz Martinko zaúčal Laurenta speleoalpinistickej technike. Kedže pod priepasťou je cca 70m dlhý firnový kužel, ja som testovala speleoskitechniku ako predprípravu pred zimou.
    Tuná ponúkam fotodokumentáciu z výpravy. Lyžovacka bola super! A Laurent zostup/výstup v pohode zvládol- dali sme dvojlinku a išli subežne 2 a 2, kedže sme mali len 2 výstroje pre 3. A na ocinovu podrypačnú otázku, či som si lyže vyniesla z priepasti sama - áno.    

S pozdravom Marianka    

PS: ako som dala názvy, ospravedlňujem sa, že fotky nie sú v chronologickom slede.

50064 28.10.2008 , Jeseň v Alpách
Marianna Jágerčiková 
Posielam Vám zasnežené foto z francúzkych Álp. Predminulý víkend sme sa boli zahåbiť v Hurtajovej jaskyni a Chouroum d Hurtaj(v miestnom nareci- priepast) sitovanej vo výške cca 2 300-2 400 m. Chouroum vydychovala a jaskyna nasavala. Nezasnežené foto je z blizkeho (60 km) kristalnikoveho masivu, tuná vládne ešte babie leto.
S pozdravom Marianka

50051 15.11.2007 , ...od Krkavcov
Marianna Jágerčiková 
Krkavci to sme, no ešte sme sa úplne nepofrancúzštili. Čo je nové? Momentalne bývame v Lyone. Ja , Marianna, chodím do školy a tvárim sa, že sa aj učím a Maťo maluje svetové kultúrne dedičstvo (historické centrum Lyonu je zaradené do UNESCA). To bude trvať tak do polky decembra a potom sa vráti do Devoluy, kde bude pracovať v kuchyni v lyžiarskom stredisku a ja sa budem chodiť lyzovat, ako inač. Pripájam zopár fotiek z tohto leta a jesene.

S pozdravom Krkavci